GOD PINSE

JUNI

UGE 23
Serviceholdet i denne uge:
Ingen - alle hjælper med at rydde op.

torsdag, 4. juni kl. 10.00 - 12.30
Træning og kåring af månedens
spillere for maj.


UGE 24
Serviceholdet i denne uge:
Ingen - alle hjælper med at rydde op.

I denne uge spilles 1. turnerings-
runde i DAI holdturnering.

mandag, 8. juni kl. 13.00 - 15.30
Træning.
I dag - kl. 10.00 spiller Klarup 1
turneringskamp ude mod Vagten 1.

onsdag, 9. juni i dag kl. 10.00
spiller Klarup 2 turneringskamp
ude mod Krudtuglerne 1. 


torsdag, 11. juni kl. 10.00 - 12.30
Træning.
kl. 13.00 er der hjemmekamp.
Klarup 3 mod Langholt.


UGE 25

Serviceholdet i denne uge: ???
Bjarne O., Inger O., Dorte H.

I denne uge spilles 2. turnerings- 
runde i DAI holdturnering.

manda
g, 15. juni kl. 13.00 - 15.30
Træning.
I dag kl. 14.00 sp8ller Klarup 3
ude mod Rostrup .

torsdag, 18. juni kl. 10.00 - 12.30
Træning.
kl. 13.00 er der hjemmekampe:
Klarup 1 mod Hjørring 2 og
Klarup 2 mod Østerild 3.


søndag, 21. juni kl. 11.00 - ca. 14.
STRANDKROLF i
RØDHUS
Tilmeldingslisten hænger på opslagstavlen.

Opslaget/invitationen kan ses ved
at trykke på bjælken til venstre:
Kommende arrangementer/stævner. 

UGE 26
Serviceholdet i denne uge:
Kristian K., Helga W., Birte He.

mandag, 22. juni kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 25. juni kl. 09.30 - ?
Krolfstævne i Thorup.
Tilmeldingslisten hænger på opslagstavlen.
Opslaget/invitationen kan ses ved
at trykke på bjælken til venstre:
Kommende arrangementer/stævner. 

torsdag, 25. juni kl. 10.00 - 12.30
Træning.

UGE 27
Serviceholdet i denne uge:
Birte Ha., Preben H., Erik K.

I denne uge spilles 3. turnerings- 
runde i DAI holdturnering.

mandag, 29. juni kl. 13.00 - 15.30
Træning.
kl. 14.00 spiller Klarup 2 
ude mod Amtoft 3.

JULI
UGE 27
onsdag, 1. juli kl. 10.00 spiller 
Klarup 1 ude mod Lindholm.

torsdag, 2. juli kl. 10.00 - 12.30
Træning og kåring af månedens
spillere for juni.
kl. 13.00 er der hjemmekamp:
Klarup 3 mod Rold.
 

UGE 28
Serviceholdet i denne uge:
Niels R., Birthe F., Jytte B.

mandag, 6. juli kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 9. juli kl. 10.00 - 12.30
Træning.

UGE 29
Serviceholdet i denne uge:
Kjeld E., Henning J., Else J.

mandag, 13.juli kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 16. juli kl. 10.00 - 12.30
Træning.

UGE 30
Serviceholdet i denne uge:
Jørgen B., Bent H., Konni H.

denne uge spilles 4. turnerings- 
runde i DAI holdturnering.

mandag, 20. juli kl. 13.00 - 15.30
Træning.

Tirsdag, 21. juli kl. 10.00 spiller
Klarup 3 ude mod Langholt.


onsdag, 22. juli, kl. ?
SKALBORG OPEN 2020.
Tilmeldingslisten hænger på opslagstavlen.
Opslaget/invitationen kan ses ved
at trykke på bjælken til venstre:
Kommende arrangementer/stævner. 
 

torsdag, 23. juli kl. 10.00 - 12.30
Træning.
Kl. 13.00 hjemmekampe:
Klarup 1 mod Vagten 1 og
Klarup 2 mod Krudtuglerne 1.


UGE 31
Serviceholdet i denne uge:
Kalle M., Mona M., Ruth N.

I denne uge spilles 5. turnerings- 
runde i DAI holdturnering.

mandag, 27. juli kl. 13.00 - 15.30
Træning.
kl. 10.00 spiller Klarup 1 udekamp
mod Hjørring 2.

tirsdag, 28. juli kl. 14.00 spiller
Klarup 2 udekamp mod Østerild 3.


torsdag, 30. juli kl. 10.00 - 12.30
Træning.
kl. 13.00 hjemmekamp: Klarup 3
mod Rostrup.


AUGUST

UGE 32
Serviceholdet i denne uge:
Hans Jørn P., Anna P., Jørgen M.

mandag, 3. august kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 6. august kl. 10.00 - 12.30
Træning og kåring af månedens 
spillere for juli.

søndag, 9. august kl. 09.00 - ca. 15
DØSTRUP OPEN 2020.
Stævne - der spilles 3 x 12 huller.
Tilmeldingslisten hænger på opslagstavlen.
Opslaget/invitationen kan ses ved
at trykke på bjælken til venstre:
Kommende arrangementer/stævner. 


UGE 33
Serviceholdet i denne uge:
Dorte J., Bent J., Arne N.

I denne uge spilles 6. turnerings- 
runde i DAI
holdturnering.

mandag, 10. august kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 13. august kl. 10.00 - 12.30
Træning.
kl. 10.00 spiller Klarup 3 udekamp
mod Rold.
kl. 13.00 hjemmekampe:
Klarup 1 mod Lindholm og
Klarup 2 mod Amtoft 3.


UGE 34
Serviceholdet i denne uge:
Bent Ole M., Inge V., Erik M.

mandag, 17. august kl. 13.00 - 15.30
Træning.

onsdag, 19. august kl. 10.00
hos Hjørring Krolfklub:

DAI's Regionsmesterskaber Individuel
Nærmere info kommer senere.

torsdag, 20. august kl. 10.00 - 12.30
Træning.

UGE 35
Serviceholdet i denne uge:
Hans N., Bente N., Villy J.

mandag, 24. august kl. 13.00 - 15.30
Træning.
Puljevinderfinale den 24. august kl. 12.30
på banerne hos IF Vagten, Dokkedal.


torsdag, 27. august kl. 10.00 - ca. 14
KLUBMESTERSKABER med efter-
følgende frokost/grill.

UGE 36
Serviceholdet i denne uge:
Erik J., Karen J., Jytte M.

mandag, 31. august kl. 13.00 - 15.30
Træning.

SEPTEMBER

UGE 36
torsdag, 3. september kl. 10.00 - 12.30
Træning og kåring af månedens
spillere for august.

fredag, 4. september, kl. 9 - ca. 15.30:
ØBI Open 2020
Stævne med 4 x12 huller.
Tilmeldingslisten hænger på opslagstavlen.
Opslaget/invitationen kan ses ved
at trykke på bjælken til venstre:
Kommende arrangementer/stævner.

 

UGE 37
Serviceholdet i denne uge:
Leif G., Margit G., Karen H.

mandag, 7. september kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 10. september kl. 10.00 - 12.30
Træning.

UGE 38
Serviceholdet i denne uge:
Bjarne O., Inger O., Dorte H.

mandag, 14. september kl. 13.00 - 15.30
Træning.

torsdag, 17. september kl. 09.30 - ca. 15
KLARUP OPEN i forbindelse med
KLARUP FESTUGE.
Der spilles 4 x 12 huller.

UGE 39
Serviceholdet i denne uge:
Kristian K., Helga W., Birte He.

mandag, 21. september kl 13.00 - 15.30
Træning.

            undefined        undefined
onsdag, 23. september kl. 18.30
JUBILÆUMSFEST PÅ KLARUP KRO
Invitationer udsendes senere.

torsdag, 24. september kl. 10.00 - 12.30
Træning.

fredag, 25. september og
lørdag den 26. september holdes der
DANSKE MESTERSKABER I KROLF i
Silkeborg - INDIVIDUEL FREDAG OG
HOLD lørdag.

Nærmere herom kommer senere.

UGE 40
Serviceholdet i denne uge:
Birte Ha., Preben H., Erik K.

mandag, 28. september kl. 13.00 - 15.30
Træning.

OKTOBER

UGE 40
torsdag, 1. oktober kl. 10.00 - 11.45
Træning og kåring af månedens
spillere for september.

UGE 41
Serviceholdet i denne uge:
Niels R., Birthe F., Jytte B.

mandag, 5. oktober kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 8. oktober kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 42
Serviceholdet i denne uge:
Kjeld E., Henning J., Else J.

mandag, 12. oktober kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 15. oktober kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 43
Serviceholdet i denne uge:
Jørgen B., Bent H., Konni H.

mandag, 19. oktober kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 22. oktober kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 44
Serviceholdet i denne uge:
Kalle M., Mona M., Ruth N.

mandag, 26. oktober kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 29. oktober kl. 10.00 - 11.45
Træning.

NOVEMBER

UGE 45
Serviceholdet i denne uge:
Hans Jørn P., Anna P., Jørgen M.

mandag, 2. november kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 5. november kl. 10.00 - 11.45
Træning og kåring af månedens
spillere for oktober.

UGE 46
Serviceholdet i denne uge:
Dorte J., Bent J., Arne N.

mandag, 9. november kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 12. november kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 47
Serviceholdet i denne uge:
Bent Ole M., Inge V., Erik M.

mandag, 16. november kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 19. november kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 48
Serviceholdet i denne uge:
Hans N., Bente N., Villy J.

mandag, 23. november kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 26. november kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 49
Serviceholdet i denne uge:
Erik J., Karen J., Jytte M.

mandag, 30. november kl. 13.00 - 14.45
Træning.

DECEMBER

UGE 49
torsdag, 3. december kl. 10.00 - 11.45
Træning og kåring af månedens
spillere for november.
Ca. kl. 12 til ca. ? er der 
JULEFROKOST i Kredshuset.

UGE 50
Serviceholdet i denne uge:
Leif G., Margit G., Karen H.

mandag, 7. december kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 10. december kl. 10.00 - 11.45
Træning.

UGE 51
Serviceholdet i denne uge:
Bjarne O., Inger O., Dorte H.

mandag, 14. december kl. 13.00 - 14.45
Træning.

torsdag, 17. december kl. 10.00 - ca. ?
Træning og herefter æbleskiver og
gløgg - selvfølgelig gratis. 

UGE 52
Serviceholdet i denne uge:
Kristian K., Helga W., Birte He.

mandag, 21. december kl. 13.00 - 14.45
Træning.

GLÆDELIG JUL

UGE 53
Serviceholdet i denne uge:
Birte Ha., Preben H., Erik K.

mandag, 28. december kl. 13.00 - ?
Træning og herefter kransekage og
boblevin og så ønsker vi hianden 
GODT NYTÅR.
 


Faste årlige arrangementer - her for 2020:
- Den 3. torsdag i februar = Generalforsamling.
- I april måned = Arbejdsdag.
- Den sidste torsdag i august = Klubmesterskab.
- Fredagen i uge 43 = Klubfest. PS! i 2020 er denne
flyttet og bliver i stedet til en JUBILÆUMSFEST
som holdes onsdag den 23. september 2020.
- Den første torsdag i december = Julefrokost.
- Den sidste torsdag før jul = Æbleskiver og gløgg.
- Den sidste træning før nytår = Vi ønsker hianden
godt nytår med et glas vin og kransekage.
Ret til ændringer forbeholdes!    
                

               
undefined

 

 

Din browser er forældet og derfor vises siden ikke korrekt. Opgradér din browser.